access deny


ایراد سخنرانی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان پیش از خطبه های نماز جمعه شهر سی سخت به مناسبت هفته مهارت

 سید نوراله هدایت با اشاره به آموزش های رسمی و غیررسمی موجود در کشوربیان داشت:در کشور سه حوزه آموزشی وجود دارد ؛ حوزه آموزش عمومی با مسئولیت آموزش و پرورش ، حوزه آموزش عالی و تخصصی با مسئولیت وزارت علوم و حوزه آموزش های غیر رسمی با محوریت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور می باشد.

 

وی اظهار داشت:آموزش فنی و حرفه ای کشور که رسالتش ارائه آموزش های کوتاه مدت و کاربردی به منظور ایجاد مهارت ، ترمیم مهارت و ارتقاء توانائی افراد برای احراز شغل، حرفه و کسب و کار است.

 

هدایت با بیان اهمیت ویژه مهارت آموزی در کشور افزود: پس ماهم به علم نیاز داریم و هم به حرفه و فن ، در گذشته حرفه آموزی به صورت استاد شاگردی انجام می شد اما شرایط امروز، اجازه نمی دهد که توانمندیها و مهارت ها به شکل گذشته منتقل شود  و اینقدر به فنون جدید نیازمند هستیم که قبلاً وجود نداشت ، بنابراین باید همه کمک و حمایت کنند تا ما سازمانی محکم ،چابک و توانمند داشته باشیم که بتوانیم حرفه های جدید و متناسب شرایط روز را آموزش دهیم.

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان آموزش های فنی و حرفه ای تلفیق علم و هنر با عمل دانست و گفت: این آموزش ها می توانند بستر مناسبی را برای اشتغال آماده سازد  و با آموزش های فنی و حرفه ای زمینه اشتغال و فرهنگ کار مهیا شده و آسیب ها و بزه های اجتماعی کاهش می یابد .

 

هدایت افزود:امروزه بدلایل رشد فزاینده ی جمعیت ، میزان بالای بیکاری ، مشارکت روز افزون انسان ها در فعالیت های اقتصادی ، چالش اشتغال و تورم در کنار یکدیگر ، و ... تقاضای جدیدی را برای آموزش های مهارتی ایجاد کرده است که این به نوبه خود بر اهمیت حساس و حیاتی این آموزش ها افزوده است.

 

وی با بیان ارئه آموزش های فنی و حرفه ای در سطح استان گقت: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان با دارا بودن ۱۱ مرکز آموزش ثابت دولتی و حدود ۱۰۰ آموزشگاه آزاد فعال خصوصی ، ماموریت های آموزشی خود را حول محورهای گسترش وضع موجود ، همگانی کردن آموزش ها و افزایش دسترسی به آموزش های مهارتی ، مهارت آموزی در محیط کار واقعی ، ایجاد مراکز کارگاهی و بین کارگاهی ، طرح توانمند سازی دانشجویان ، توسعه مراکز سنجش مهارت و .....برنامه ریزی کرده و مبنا را بر این قرار داده که در چارچوب سیاست های اشتغال دولت مردمی و شعار سال (تولید ،دانش بنیان و اشتغال آفرین) حرکت کرده و آموزش ها را طوری ارائه نماید که به رونق تولید و اشتغال پایدار کمک کند .

 

 

<p> </p> </td> </tr> <tr> <td> <p align=center>يکشنبه ٢ مرداد ١٤٠١</p> <br /></td> </tr> <tr> <td width="> نسخه چاپ ارسال به دوست

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: