جستجوي پيشرفتهجستجو در وب
? اخبار > برگزاری هفتمین نشست مدیران فنی و حرفه ای منطقه پنج کشور در یاسوج


برگزاری هفتمین نشست مدیران فنی و حرفه ای منطقه پنج کشور در یاسوج

 به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کهگیلویه و بویراحمد،هفتمین نشست مدیران فنی و حرفه ای منطقه پنج کشور در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

داوود ناصری امید، مدیر معین منطقه پنج کشوری و نماینده ریاست سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در این نشست بیان داشت: برای رفع معضل بیکاری به خصوص در استان هایی که صنایع کمتری دارند، راهی به جز توجه به آموزش های مهارتی وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه هیچ دانش آموخته با مهارتی بیکار نخواهد ماند،افزود: بیش از ۸۰ درصد اشتغال مددجویان کمیته امداد به دلیل آموزش های کوتاه مدت فنی حرفه ای بوده است.

مدیر معین ستادی منطقه پنج مدیران فنی و حرفه ای کشور عنوان کرد: یکی از دلایل معضل بیکاری نداشتن مهارت است و استفاده از زیرساخت های سازمان آموزش فنی حرفه ای می تواند در اشتغال پایدار تاثیر گذار شود.

ناصری امید بیان کرد: شورای مهارت از سال ۹۳ طراحی شده است و استان کرمانشاه به عنوان پایلوت کشوری بود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس نیز در این نشست گفت: در ۶ نشست قبلی شورای مهارت ۸۶ پیشنهاد مطرح شده بود که از میان آنها ۴۲ مورد به سازمان فنی حرفه ای کشور ارسال شده است.

حشمت کوشکی اظهار داشت: از میان ۲۱ مصوبه شورای مهارت منطقه پنج کشور تاکنون ۱۷ مورد آن اجرایی شده است.

وی با اشاره به اینکه باید یکی از کارگروه های اشتغال در هر استانی به شورای مهارت اختصاص یابد، افزود: کهگیلویه و بویراحمد اگر نتواند مهارت آموزی را در راستای اشتغال ساماندهی کند ضرر خواهد کرد.

کوشکی بیان کرد: باید بتوان مسئولان استانی را در زمینه اهمیت مهارت آموزی و نقش آن در رفع معضل بیکاری توجیه کرد.

وی تصریح کرد: شورای مهارت می تواند بسیاری از کاستی ها و نیازهای کهگیلویه و بویراحمد را در زمینه اشتغال و معضل بیکاری برطرف کند.

کوشکی عنوان کرد: استفاده از ظرفیت، پتانسیل و تجربه موفق استان های عضو شورای مهارت منطقه پنج کشور در رفع معضل بیکاری کهگیلویه و بویراحمد تاثیرگذار خواهد بود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: اعتقادی به فنی حرفه ای و نقش آن در رفع بیکاری وجود ندارد و باید در این زمینه فرهنگ سازی بیشتری انجام شود.

راد با اشاره به نیازمندی دستگاه‌های اجرایی به آموزش‌های مهارتی، بیان کرد: طبق بخشنامه دیوان محاسبات کشور هیچ دستگاهی حق ندارد بخش آموزش‌های مهارتی خود را به شرکت‌های حقیقی و حقوقی که مجوز از فنی حرفه‌ای ندارند، واگذار کند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: رسالت مهم سازمان فنی حرفه‌ای به جامعه هدف خود، ارائه آموزش به افراد جویای کار و ارتقای دارندگان مشاغل در راستای پایداری آنها است.

پیگیری اعتبارهای متوازن و شاخص های درآمدزایی، کاهش هزینه های مراکز فنی و حرفه ای، نظام مند شدن آموزش ها، خرید اموال تملیکی و اختصاص بودجه سازمانی به این امر، تصویب قانون از طریق مجلس برای استفاده از هدایا و کمک های مردمی و واگذاری مراکز به بخش خصوصی از مصوبات این نشست شورای مهارت بود.

هفتمین نشست مدیران فنی و حرفه ای منطقه پنج کشور در یاسوج با حضور داود ناصری امید (مدیر معین ستادی منطقه پنج)، حشمت کوشکی (مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس)، عبدالمجید دراهکی (مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر)، اسماء کریمی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان هرمزگان و فرج الله راد مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج برگزار شد.

 

 

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA <p> </p> </td> </tr> <tr> <td> <p align=center>يکشنبه ٢٦ خرداد ١٣٩٨</p> <br /></td> </tr> <tr> <td width="> نسخه چاپ ارسال به دوست

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

بازديدکنندگان اين صفحه:24085243|بازديدکنندگان امروز:37|کل بازديدکنندگان:632865|بازديدکنندگان آنلاين:1|زمان بارگزاري صفحه:0.3491ثانيه