جستجوي پيشرفتهجستجو در وب
? اخبار > آشنایی با دوره های آموزشی | آزمايشگر قطعات صنعتي با پرتونگاري(RT)


آشنایی با دوره های آموزشی | آزمايشگر قطعات صنعتي با پرتونگاري(RT)دانلود فايل : 1_86693.jpg ( 163KB )

نام دوره آموزش

آزمايشگر قطعات صنعتي با پرتونگاري(RT)

 

کد ملی آموزش شغل

311730110070051


 

طول دوره آموزش

با توجه به میزان ساعات برگزاری دوره در هفته ،  طول دوره حدود یک ماه و نیم می باشد(40  ساعت آموزش نظري و 92 ساعت آموزش عملی و در مجموع 132 ساعت ).

 

شرایط لازم  جهت شرکت در دوره

1-  دارا بودن تحصیلات  ديپلم فني، رياضي فيزيك

2- دارا بودن سلامت کامل جسمی و روانی

3- داشتن حداقل سن 15سال تمام ( به استناد تبصره 2 ماده 18 آئين نامه نحوه ي تشكيل و اداره آموزشگاههاي فني و حرفه اي آزاد پذيرش كارآموزان گروه سني 15- 12 سال ، منوط به ارائه اجازه ي كتبي ولي و يا قيم قانوني كارآموز است).

 

مهمترین ملزومات این حرفه

رايانه با تمام متعلقات، كپسول آتش نشاني 6 كيلويي پودرخشك، راديومتر، ميزكار يا نگهدار كننده اشعه ايكس و......

 

مسیر ارتقاء و تکمیل مهارت

کارآموزان پس از طي دوره آموزشي آزمايش قطعات صنعتي با پرتونگاري، در صورت تمايل جهت ارتقاي مهارت هاي تخصصي خود، مي توانند در دوره آموزشی حفاظت در برابر اشعه و تفسیر رادیو گرافی شرکت نموده و یا بصورت استاد شاگردی از اطلاعات تجربی استادکاران حرفه ای در این زمینه استفاده نمایند.

 

وضعيت كنوني ،آینده شغلی و مزایای اشتغال این حرفه

کارآموزان پس از گذراندن دوره آموزشی مذکور و کسب مهارت لازم می توانند به صورت خود اشتغالی و با داشتن سرمایه لازم ، مشغول به کارشوند. درصورت فراگیری مهارت پرتونگاری، کار با دستگاه اشعه ایکس و دوربين راديو گرافي گاما، میزان درآمد ماهیانه این حرفه، به طور معمول با ۶ تا ۷ ساعت فعالیت روزانه ،  بین ۲ تا 3میلیون تومان متغیر است . مراکز صنعتی نیز می توانند مهارت آموختگان این حرفه را جذب نمایند.

 اهمیت  شغل آزمايشگر قطعات صنعتي با پرتونگاري(RT)

پرتونگاری یکی از کاربردی‌ترین روش‌های بازرسی می‌باشد. در این روش از پرتوهای ایکس و گاما برای شناسایی عیوب درون قطعه استفاده می‌شود.پرتوهای ایکس و گاما دارای طول موجهای بسیار کوتاه هستند و به همین دلیل انرژی بسیار زیادی داشته و قدرت نفوذ و عبور از درون قطعه را دارند. وجود  هرگونه عیب،  باعث کاهش یا افزایش میزان اشعه عبوری از قطعه می‌شود. با استفاده از فیلم پرتونگاری،  این پرتوها ثبت شده و پس از ظهور فیلم می‌توان به تفسیر عیوب فیلم پرداخت.

  

شرح شغل

آزمايشگر قطعات صنعتي با پرتونگاري(RT) كسي است كه پس ازگذراندن دوره آموزشي بتواند از عهده آماده كردن و بكارگيري دستگاههاي پرتونگاري صنعتي جهت عيب يابي قطعات صنعتي، تجزيه و تحليل و تهيه گزارش برآيد.

مزاياي گواهينامه سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور

گواهینامه مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور دارای کد استاندارد بین المللی مشاغل (2008-ISCO) می باشد که دارندگان آن با احراز صلاحیت شغلی می توانند از مزایای قانونی مختلفی بهره مند گردند. از جمله این مزایا : ضوابط جايگزيني و احتساب دوره هاي آموزش فني و حرفه اي به جاي تجربه شغلي (سوابق كار)، در طرح هاي طبقه بندي مشاغل كارگاه هاي مشمول قانون كار .

<p> </p> </td> </tr> <tr> <td> <p align=center>سه شنبه ١٤ اسفند ١٣٩٧</p> <br /></td> </tr> <tr> <td width="> نسخه چاپ ارسال به دوست

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

بازديدکنندگان اين صفحه:24085037|بازديدکنندگان امروز:16|کل بازديدکنندگان:632844|بازديدکنندگان آنلاين:1|زمان بارگزاري صفحه:0.3320ثانيه