" سال 1398 ؛ رونق تولید "                                      

صفحه اصلي|منشور کاری|پست الكترونيكي|English|حفظ حریم شخصی|توافق سطح خدمات
جستجوي پيشرفته جستجو در وب
? اخبار > خزانه نیروی انسانی در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور باید شکل گیرد


نسخه چاپي ارسال به دوست

علی اوسط هاشمی:
خزانه نیروی انسانی در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور باید شکل گیرد

 

هاشمی، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، در دیدار با اعضای هیأت رئیسه پارلمان مربیان و کارشناسان سازمان آموزش فنی و حرفه ای  کشور با تأکید بر شناسایی استعدادها و نیروهای شایسته در سازمان، گفت: خزانه نیروی انسانی در سازمان باید تشکیل شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، هاشمی، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، هم زمان با هفته ملی مهارت، امروز 4 مرداد ماه با اعضای هیأت رئیسه پارلمان مربیان و کارشناسان دیدار و گفت و گو کرد.

بنا براین گزارش، هاشمی در این دیدار خطاب به اعضای هیأت رئیسه پارلمان مربیان و کارشناسان سازمان آموزش فنی و حرفه ای  کشور گفت: در مسیر بسیار خوبی قدم گذاشته اید که نشان دهنده فهم فرابخشی و ملی است.

وی افزود: اعضای این هیأت باید خود را در قامت تشکلی که می خواهند سهم خود را در بُعد ملی اجرا ببینند.

معاون وزیر بیان کرد: سرمایه اجتماعی نیازمند بازنگری در سرمایه انسانی است و هریک از اعضا باید علاوه بر رضایت همکاران، مصلحت آنها را نیز مد نظر داشته باشند.

هاشمی تصریح کرد: مصلحت ضامن منافع بلند مدت است و رضایت تنها اهداف کوتاه مدت را محقق می کند.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور افزود: مصلحت هزینه دارد و هزینه آن بازسازی و جلب اعتماد کارکنان به نظام اداری است.

علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون گفت: باید به مصلحت همکاران فکر کنیم، مصلحت تصمیمات سختی است که با مقاومت افراد روبرو می شود ولی نتیجه آن پروراندن فکر کارکنان است.

وی  هدایت کارکنان را نوعی مهارت در روابط و ارتباطات دانست که درک از تکثر و تضارب آرا را بالا می برد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بیان کرد: اساس فکر این پارلمان باید از رویکرد ارتقای وزن مهارت سرچشمه بگیرد.

خیر کثیر، در تفکر نهفته است

هاشمی با تأکید بر هدایت افکار جامعه به سوی تحلیل به عنوان یک توانمندی، گفت: امروز اخبار زیادی در جامعه به گوش می رسد، باید قدرت تمیز داشته باشیم.

وی یک مشکل جامعه را کمبود فکر دانست و گفت: تفکر از ارزش والا برخوردار است و پارلمان مربیان و کارشناسان برای خود با تکیه بر کیفیت، صلاحیت و رفتار سیستمی می توانند تولید فکر و قدرت کنند زیرا دوام برگفته از این تفکر، ماندنی است.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در ادامه اظهار داشت: با داشتن منطق قوی، باید زمینه  شناسایی استعدادها، رشد و جابجایی نیروهای شایسته را فراهم کنیم تا به تبع آن زمینه رشد برگرفته از قابلیت فراهم شود.

معاون وزیر به اعضای هیأت رئیسه پارلمان مربیان و کارشناسان سازمان آموزش فنی و حرفه ای  کشور تأکید کرد در ابتدای کار بر روی اهداف کلان سازمانی تمرکز کرده و آنها را آسیب شناسی کنند.

وی یکی از مهمترین این اهداف را یافتن راه های ارتباطی با دولت و جامعه و حتی وزارت تعاون دانست و گفت: بررسی اینکه چرا سازمان وزن اجتماعی مطابق با شأن  خود را تا کنون نیافته است، الزامی است.

گفتگو و ارتباط یک ضرورت است

در ادامه هاشمی با اشاره به هفته ملی مهارت بیان کرد: به دنبال نفوذ مهارت در دولت برای ارتقای وزن آن هستیم.

در خاتمه، علی اوسط هاشمی، با تأکید بر ایجاد تریبونِ پارلمان مربیان و کارشناسان گفت: با نمایندگان مجلس و استانداران با تکیه بر موضوع مهارت تعامل برقرار کنید.

وی افزود: اعضای پارلمان با یکدیگر نیز در ارتباط باشید و بهترین فکرها را پرورش دهید و با تشکیل جلسات مستمر با دستور کار مُعین، فکرتان را وسعت دهید.

این گزارش می افزاید: در این نشست اعضای پارلمان مربیان و کارشناسان نیز به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند.

 

 


تاریخ درج خبر : شنبه ٤ مرداد ١٣٩٩ | ساعت درج خبر : ١٦:٢٧ | تعداد نمایش خبر : 557
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

صفحه اصلي|معرفی سازمان|منشور کاری|پست الكترونيكي|English
بازديدکنندگان اين صفحه: 15978344 | بازديدکنندگان امروز: 15341 | کل بازديدکنندگان: 119382132 | بازديدکنندگان آنلاين: 106 | زمان بارگزاري صفحه: 0.5300 ثانيه