جستجوي پيشرفته جستجو در وب
? اخبار منتخب


۴۳ درصد متقاضیان مهارت‌آموزی کار، جوانان هستند
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: ۴۳ درصد متقاضیان مهارت آموزی محیط واقعی کار در گروه کارجویان جوان از ۲۱ تا ۳۰ سال و در مقطع تحصیلی دیپلم قرار دارند.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، «غلامحسین حسینی نیا» افزود: از تعداد ۶۱۲۱۰ متقاضی کسب مهارت در این حوزه ۹ درصد را زنان و ۹۱ درصد را مردان تشکیل می دهند.
 ٠٨:٢١ - سه شنبه ٧ تير ١٤٠١ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون وزیر کار: 500 هزار شغل IT در انتظار نیروی ماهر و متخصص
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از فقدان 500 هزار شغل IT در انتظار نیروی ماهر و متخصص خبر داد.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، غلامحسین حسینی‌نیا، معاون وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور می‌گوید: در حال حاضر در صنعت IT نزدیک به ۵۰۰هزار فرصت شغلی وجود دارد اما نیروی ماهر و متخصص لازم در این زمینه به این اندازه تربیت نشده است.
 ١١:٥٩ - شنبه ٤ تير ١٤٠١ - نظرات : ٠متن کامل >>
در جلسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی (اجلاسیه سوم)؛ پیگیری وضعیت معیشت کارکنان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با جدیت دنبال شد
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در جلسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی (اجلاسیه سوم) با جدیت پیگیر وضعیت معیشت کارکنان ساعی و خدوم این سازمان شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، غلامحسین حسینی نیا در جلسه کمیسیون اجتماعی با دستور جلسه بررسی توانمندسازی زندانیان با ارائه آموزش های مهارتی، ضمن ارائه گزارش عملکرد در حوزه مهارت آموزی به زندانیان در سال های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰، اعلام کرد: در سازمان آموزش فنی و حرفه ای، به 19 گروه هدف که عمدتاً قشر آسیب پذیر است، آموزش های مهارتی ارائه می شود.
 ١٣:١٢ - چهارشنبه ١ تير ١٤٠١ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور:توسعه اشتغال و کاهش بیکاری نیازمند تغییر رویکردهای آموزشی است
شاه پسند، معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: برای توسعه اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در کشور نیازمند تغییر رویکردهای جاری این سازمان و آموزش های ارایه شده به مخاطبان هستیم.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، محمدرضا شاه پسند در جمع خبرنگاران استان زنجان افزود: رویکردهای جاری این سازمان دوره دیدن فرد و خروج او از مرکز است که این کافی نیست و استفاده از ظرفیت بنگاه‌های اقتصادی و صنعتی در این راستا کمک کننده است.
 ٠٨:٥٩ - سه شنبه ٣١ خرداد ١٤٠١ - نظرات : ٠متن کامل >>
دکتر زاهدی‌وفا: انتقال تجارب ارزشمند آموزش فنی و حرفه ای کشور ایران در بسته‌های مشترک اشتغال‌آفرینی به ترکمنستان
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در چارچوب تفاهم‌نامه همکاری جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکمنستان، بسته‌های مشترک کارآفرینی و توسعه اشتغال میان دو کشور تدوین می‌شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر «محمد‌هادی زاهدی‌وفا» در دیدار با «ساپار دوردی تولی‌یف» معاون رئیس کابینه وزرای جمهوری ترکمنستان، با اشاره به روابط حسنه دو کشور در سال‌های اخیر، اظهار داشت: توسعه همکاری در زمینه‌های مختلف با جمهوری ترکمنستان از اولویت‌های ایران در دیپلماسی خارجی است.
 ١١:٣١ - شنبه ٢٨ خرداد ١٤٠١ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد: تبدیل شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی به یک زنجیره اشتغال
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در جلسه هم اندیشی این شورا بر تبدیل شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی به یک زنجیره اشتغال تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، غلامحسین حسینی نیا، دبیر شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در راستای توسعه مهارت‌آموزی، بیان داشت: تربیت دانش آموزان و رقم زدن آینده و سرنوشت شغلی آنان، مسئولیت خطیری است که در این شورا به عهده گرفته ایم که می توانیم با هم افزایی و دوری از موازی کاری به این مهم دست یابیم.
 ١١:٢٩ - شنبه ٢٨ خرداد ١٤٠١ - نظرات : ٠متن کامل >>
بازدید رئیس و اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناری مجلس شورای اسلامی از دستاوردهای مهارتی کارآموزان در مرکز تخصصی مهارت و فناوری خوردرو ۹ دی
رئیس و اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از ظرفیت‌های آموزشی و دستاوردهای مهارتی در مرکز تخصصی مهارت و فناوری خوردرو ۹ دی بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، رئیس و اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی، از کارگاه آموزشی هیدرولیک و پنوماتیک، نقاشی و صافکاری خودرو، آموزش مجازی ریمپ ‌‌و سیستم سوخت رسانی خودرو مرکز تخصصی مهارت و فناوری خوردرو ۹ دی بازدید میدانی به عمل آوردند.
 ٠٧:٣٩ - سه شنبه ٢٤ خرداد ١٤٠١ - نظرات : ٠متن کامل >>
در نشست مشترک اعضای کمیسیون آموزش تحقیقات و فناوری عنوان شد: آمادگی جهش به نسل چهارم انقلاب صنعتی با ورود آموزش های مهارتی به مشاغل نوظهور و تکنولوژی های برافکن
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، در نشست با اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی ورود آموزش های مهارتی به مشاغل نوظهور و تلکنولوژی های برافکن را جهشی بزرگ به سمت نسل چهارم انقلاب صنعتی عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، «غلامحسین حسینی نیا»، حضور اعضای اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی را نشان از اهمیت و جایگاه ویژه مهارت آموزی برای این کمیسیون برشمرد و افزود: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور متولی ارائه آموزش های مهارتی با دارا بودن 640 مرکز ثابت دولتی و 13 هزار آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد، به دنبال گسترش چتر مهارتی و نهضت مهارت افزایی در مشاغل آینده می باشد.
 ٠٧:٣٢ - سه شنبه ٢٤ خرداد ١٤٠١ - نظرات : ٠متن کامل >>
در نشست مشترک اعضای کمیسیون آموزش با رئیس و معاونان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور مطرح شد؛ تاکید کمیسیون آموزش بر مهارت آموزی برای ایجاد اشتغال در کشور/تمرکز کمیسیون آموزش بر تقویت آموزش مهارتی در سال سوم مجلس یازدهم
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه کمیسیون آموزش در سال سوم فعالیت خود آموزش مهارتی را اولویت اصلی خود می داند، گفت: برای تحقق شعار سال و ایجاد اشتغال پایدار ضرورت دارد مهارت آموزی را در کشور به صورت عمومی تقویت کنیم.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، رئیس و اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی امروز (دوشنبه، ۲۳ خرداد ماه) از ظرفیت‌های آموزشی و دستاوردهای مهارتی مرکز تخصصی مهارت و فناوری خوردرو ۹ دی بازدید کردند.
 ٠٧:٢٦ - سه شنبه ٢٤ خرداد ١٤٠١ - نظرات : ٠متن کامل >>
دبیر شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی: ضرورت توسعه فرهنگ مهارت‌آموزی در جهت جلوگیری از مدرک‌گرایی و به بار نشستن خلاقیت و کارآفرینی دانش آموزان
دبیر شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی در نخستین جلسه شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی در دولت سیزدهم، بر ضرورت توسعه فرهنگ مهارت‌آموزی در جهت جلوگیری از مدرک‌گرایی و به بار نشستن خلاقیت و کارآفرینی دانش آموزان تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، «غلامحسین حسینی نیا»، با ارائه گزارشی از اقدامات دبیرخانه این شورا در دولت سیزدهم و همچنین کارگروه های تخصصی ایجاد شده، گفت: مدرک گرایی از آفات بزرگ برای نظام آموزشی است و نه تنها برای سیستم آموزشی بلکه برای کل جامعه یک آسیب جدی محسوب می‌شود و متأسفانه مدرک تحصیلی، افراد را در جامعه صاحب شأن و منزلتی اجتماعی کرده است.
 ٠٨:٠٣ - يکشنبه ٢٢ خرداد ١٤٠١ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون اول رییس جمهور: مهارت آموزی از دبستان باید در دستور کار قرار گیرد/ مدرک گرایی بدون توجه به نیازهای بازار قابل قبول نیست
معاون اول رییس جمهور در نخستین جلسه شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی در دولت سیزدهم، بیان داشت: مهارت آموزی از دبستان باید در دستور کار قرار گیرد/ مدرک گرایی بدون توجه به نیازهای بازار قابل قبول نیست نبرگزار شد .
معاون اول رییس جمهور در نخستین جلسه شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی در دولت سیزدهم، بیان داشت: مهارت آموزی از دبستان باید در دستور کار قرار گیرد/ مدرک گرایی بدون توجه به نیازهای بازار قابل قبول نیست نبرگزار شد .
 ٠٧:٥٥ - يکشنبه ٢٢ خرداد ١٤٠١ - نظرات : ٠متن کامل >>
آغاز به کار مرکز تماس طرح پایش اشتغال کشور
مرکز تماس طرح پایش اشتغال کشور با حضور معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «محمود کریمی‌بیرانوند» معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه دبیرخانه شورای عالی اشتغال مسئول نظارت بر طرح‌های اشتغال کشور است گفت: هدف از راه‌اندازی این مرکز تماس، نظارت بر اجرای طرح‌های اشتغال‌زای کشور ذیل «برنامه زیست‌بوم ملی اشتغال» و صحت‌سنجی اشتغال ثبت شده در «سامانه ملی رصد» و نظارت بر چگونگی تحقق اهداف کمی و کیفی اشتغال در سیاست‌ها و برنامه‌های اشتغال کشور است.
 ٠٧:٥٣ - يکشنبه ٢٢ خرداد ١٤٠١ - نظرات : ٠متن کامل >>
تکمیل حلقه مهارتی دانش بنیان و اشتغال آفرین با اجرای طرح نخلستان
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در آیین انعقاد تفاهم نامه همکاری با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اجرای طرح مهارت افزایی دانش آموختگان دانشگاه ها، موسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری موسوم به طرح نخلستان را تکمیل حلقه مهارتی و اشتغال آفرین در حوزه مهارت افزایی فارغ التحصیلان دانشجویی برشمرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، «غلامحسین حسینی نیا» انعقاد این تفاهم نامه را رویدادی بسیار مهم در مهارت افزایی دانش آموختگان دانشگاه ها، موسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری در حوزه مشاغل و کسب و کارهای نوین (موسوم به طرح نخلستان) و با هدف ارتقای ظرفیت اشتغال پذیری آنان از طریق اجرای دوره‌های آموزش فنی و حرفه ای در حوزه نوآوری، کارآفرینی فناوری های نوین یا دانش بنیان بر اساس استانداردهای مهارت، دانست.
 ٠٧:٤٥ - چهارشنبه ١٨ خرداد ١٤٠١ - نظرات : ٠متن کامل >>
گامی دیگر در راستای تحقق طرح نخلستان؛
مهارت افزایی فارغ التحصیلان دانشگاهی با انعقاد تفاهم نامه اجرایی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تسریع می شود.
تفاهم نامه اجرایی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در راستای تحقق طرح نخلستان و مهارت افزایی فارغ التحصیلان دانشجویی در مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای منعقد خواهد شد.
 ٠٧:٤٢ - چهارشنبه ١٨ خرداد ١٤٠١ - نظرات : ٠متن کامل >>
بازديدکنندگان اين صفحه: 8148 | بازديدکنندگان امروز: 69 | کل بازديدکنندگان: 848201 | بازديدکنندگان آنلاين: 1 | زمان بارگزاري صفحه: 0.9750 ثانيه